egory.pl
Karpacz - www.egory.pl Karpacz - www.egory.pl Szklarska Poręba - www.egory.pl Szklarska Poręba - www.egory.pl www.egory.pl Krynica - www.egory.pl Krynica - www.egory.pl Szczawnica - www.egory.pl Szczawnica - www.egory.pl Rabka - www.egory.pl Rabka - www.egory.pl Szczyrk - www.egory.pl Szczyrk - www.egory.pl Ustroń - www.egory.pl Ustroń - www.egory.pl Wisła - www.egory.pl Wisła - www.egory.pl Zakopane- www.egory.pl Zakopane - www.egory.pl

Dziś jest


Karpacz - Wycieczki


Propozycje wycieczek rowerowych

TRASA 1
Długość trasy wynosi około 25 km. Prowadzi ona z centrum miasta, w kierunku ulicy M. Kopernika, koło Muzeum Sportu i Turystyki. Następnie skręca w prawo w ulicę Obrońców Pokoju. Dalej prowadzi drogą asfaltowa w kierunku Wilczej Poręby. Tam zielonym szlakiem turystycznym, jedziemy w kierunku Budnik aż na przełęcz Okraj. Po przekroczeniu. Stamtąd jedziemy drogą asfaltową do parkingu na Rozdrożu pod Sulicą. Następnie kierując się żółtymi znakami turystycznymi, jedziemy na Przełęcz Kowarską, z której jedziemy w kierunku Krzaczyny (dzielnica Kowar). Po przejechaniu przejazdu kolejowego trasa skręca w lewo, aby po dojechaniu do znaków zielonych skierować się do Karpacza i dalej do centrum.

TRASA 2
Długość trasy wynosi około 15 km. Prowadzi ona z centrum miasta drogą asfaltową w kierunku Wilczej Poręby. Po odnalezieniu szlaku zielonego i przejechaniu nim około 200 metrów, wjeżdżamy w las. Trzymając się znaków zielonych, udajemy się w kierunku Budnik. Po drodze można podziwiać piękne widoki oferowane przez Kotlinę Jeleniogórską. W Budnikach kierujemy się szlakiem żółty, którym zjeżdżamy w kierunku Kowar - Krzaczyny. Po dojechaniu do leśniczówki Jedlinki skręcamy w lewo, aby ponownie, jadąc szlakiem zielonym dojechać do centrum Karpacza.

TRASA 3
Długość trasy wynosi około 15 km. Rozpoczyna się ona w centrum miasta, dalej skręca w ul. Kościelną a potem w Poznańską. Po dojechaniu szlakiem zielonym do ul. Myśliwskiej skręcamy w lewo. Jedziemy do skrzyżowania szlaków, następnie kierujemy się szlakiem czerwonym do Polany Śródleśnej. Tam trasa skręca w prawo w kierunku Grabowca. Wracając do Polany, udajemy się w kierunku kaplicy Św. Anny. Za kaplicą jedziemy w kierunku wsi Miłków, którą przecinamy, aby dojechać do szosy z Karpacza do Jeleniej Góry. Po przejechaniu mostu na Łomnicy jedziemy w stronę Ścięgien i dalej na osiedle Skalne. Następnie ul. Obrońców Pokoju kierujemy się do centrum Karpacza.

TRASA 4

Długość trasy wynosi około 22 km. Startujemy spod DW "Bachus". Tu zjeżdżamy ulicą Kościelną do ulicy kolejowej. Jedziemy do końca, a następnie skręcamy w prawo. Drogą szutrową jedziemy do wsi Miłków. Tam przed stadniną koni i zabytkowym zespołem pałacowym skręcamy w lewo. Polami dojeżdżamy do szosy łączącej wieś Miłków z Sosnówka (kierunek Sosnówka). Po przejechaniu około 300 m docieramy do wsi Głębock, gdzie kierujemy się szlakiem czerwonym (skręt w prawo). Szlakiem tym jedziemy do Mysłakowic. Po dotarciu do kościoła i pałacu, przejeżdżamy przez zabytkowy park w kierunku dworca PKP Mysłakowicach, skąd udajemy się w kierunku ZPL "Orzeł'". Po ich minięciu kierujemy się do Karpacza.

TRASA 5
Długość trasy to około 17 km. Z pod Kościoła w centrum miasta jedziemy drogą w prawo w kierunku Wilczej Poręby, skąd zgodnie ze znakami szlaku żółtego jedziemy do mostu betonowego na Łomniczce. Za strefą wypoczynkową skręcamy w prawo, w drogę nie oznakowaną, którą dojeżdżamy do DW "Irena", przy którym skręcamy w lewo. Jadąc leśną ścieżką, dojeżdżamy do skoczni narciarskiej "Orlinek" i hotelu górskiego "Orlinek". Za hotelem skręcamy w lewo na szlak czerwony, którym jedziemy do schroniska nad Łomniczką. Wracamy tą samą trasą do hotelu. Dalej jedziemy w kierunku Karpacza Górnego. Po dojechaniu do głównej szosy, skręcamy w prawo. Jedziemy około 300 m, a następnie skręcamy w ul. Strażacką, którą dojeżdżamy do ul. Myśliwskiej (szlak zielony). Zjeżdżamy do ul. Poznańskiej i dalej ul. Kościelną dojeżdżamy do centrum miasta.

TRASA 6
Długość trasy to około 10 km. Trasa rozpoczyna się w centrum miasta koło DW "Bachus". Kierujemy się w ul. M. Kopernika, przejeżdżamy koło Muzeum Sportu i Turystyki. Następnie skręcamy w prawo w kierunku Wilczej Poręby. Po dotarciu do skrzyżowania szlaku żółtego z zielonym jedziemy dalej tymi kolorami. Osiągając krawędź lasu wyjeżdżamy na leśna drogę, z której skręcamy na szlak zielony. Docieramy do kolejnej "krzyżówki" wybieramy szlak czarny i kierujemy się w Dolinę Sowią. Po osiągnięciu wiaty, skręcamy w lewo. Dalsza jazda odbywa się po ścieżce poziomej, którą docieramy do szlaku zielonego. Zjeżdżamy w dół do szlaku czarnego. Mijając Krucze Skały dostajemy się na ulicę Obrońców Pokoju, którą kierujemy się do centrum miasta.Propozycje wycieczek pieszych

PROPOZYCJA 1 - około 3 godzin
Karpacz Górny - Muzeum Zabawek i Lalek - Świątynia Wang - Polana - Kozi Mostek - Domek Myśliwski - Samotnia - Strzecha Akademicka - Kopa - Karpacz Biały Jar

Trasa spacerowa rozpoczyna się w Karpaczu Górnym przy Muzeum Zabawek i Lalek. Należy skierować się w lewo ulicą Karkonoską a potem ulicą Saneczkową do Świątyni Wang. Dalej kierujemy się niebieskim szlakiem (ten odcinek szlaku do Strzechy Akademickiej jest wykorzystywany jako trasa rowerowa) i dochodzimy do Koziego Mostku na Łomnicy. Po lewej stronie można dostrzec Domek Myśliwski. Niebieski szlak poprowadzi dalej do Kotła Małego Stawu, nad brzegiem którego stoi Schronisko Samotnia. Dalej kierujemy się niebieskim szlakiem ostro w górę skalną ścieżką. Warto się na niej zatrzymać i spojrzeć w dół ponieważ widok Małego Kotła z każdego miejsca jest inny ale zawsze imponujący. Następnie dochodzimy do schroniska - Strzecha Akademicka. Przy schronisku znajduje się węzeł szlaków niebieski i żółty. Dalej idziemy szlakiem żółtym do Białego Jaru. Wychodząc z Białego Jaru wchodzi się na tak zwaną Śląską Drogę. Jest to najpopularniejsza trasa turystyczna ze Śnieżki do Karpacza i z Karpacza na Śnieżkę. Idąc wśród kosodrzewiny dochodzimy do górnej stacji kolei Linowej. Zjazd jest fascynujący ze względu na piękną panoramę. Dalej poprowadzą nas czarne szlaki do Białego Jaru.

PROPOZYCJA 2 - około 3,5 godziny
Karpacz "Bachus" - Wilcza Poręba - Krucze Skały - Sowia Dolina - Przełęcz Sowia - Przełęcz pod Śnieżką - Śnieżka

Spacer rozpoczynamy w Karpaczu koło restauracji "Bachus". By trafić na znak prowadzący do Sowiej Doliny trzeba zejść w dół ulicą Konstytucji 3 Maja, czyli główną ulicą Karpacza do Osiedla Skalnego. Dalej pierwszą ulicą w prawo (ulica Obrońców Pokoju). Po prawej stronie znajduje się Muzeum Sportu i Turystyki w przysłupowej chacie z XIX wieku. Idąc dalej czarnym szlakiem mijamy Hotel Skalny znajdujący się po lewej stronie. Dochodząc do końca ulicy Obrońców Pokoju skręcamy w prawo i zaraz w pierwszą ulicę w lewo ostro pod górę. Znajdujemy się w Wilczej Porębie (dzielnica Karpacza). Jej atrakcją są Krucze Skały. Po ich zwiedzeniu podążamy dalej czarnym szlakiem. W krótkim czasie dochodzimy do Szerokiego Mostu na rzece Płomnica. Tu zaczyna się Sowia Dolina. Dalej podążamy szlakiem czerwonym i niebieskim. Prowadzą one niezbyt stromo pod górę, dochodzimy do Średniej Kopy, a potem na szczyt Czarnej Kopy. Droga Czarnym Grzbietem jest przyjemna, bo niemal płaska. Pod Śnieżką szlak czerwony prowadzi prosto, kierując się na jej szczyt.

PROPOZYCJA 3 - około 3 godzin
Karpacz Biały Jar - Schronisko Łomniczka - Kocioł Łomniczki - Śnieżka

Trasa spacerowa rozpoczyna się w Białym Jarze. Podążamy w górę ulicą Olimpijską, po lewej stronie mijamy skocznię "Orlinek". Idąc dalej do góry po lewej stronie mijamy budynek hotelu "Orlinek" i skręcamy w lewo w las czerwonym szlakiem im. M.Orłowicza. Dochodzimy do schroniska "Nad Łomniczką". Spacerując od schroniska czerwonym szlakiem w górę osiągamy Kocioł Łomniczki. Dalej idąc dochodzimy do schroniska Dom Śląski. Odtąd już następuje ostra wspinaczka serpentynami wśród skał i gruzu skalnego na Śnieżkę.

PROPOZYCJA 4 - około 2 godzin

Centrum Rekreacji i Sportu "Kolorowa" - Tama na Łomnicy - Kapliczka Świętej Anny

Punktem wyjścia na trasę spaceru jest Centrum Rekreacji i Sportu "Kolorowa" przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Idąc główną ulicą w górę, po prawej stronie mijamy "Grotę Solną" i wchodzimy w ulicę Mickiewicza. Ponownie wychodzimy na ulicę Konstytucji 3 Maja. Po prawej stronie mijamy "Skocznie Karpatka" dalej skręcamy w prawo przed apteką "Pod Złotą Wagą" do tamy na Łomnicy - sztucznego wodospadu. Po prawej stronie mijamy wzgórze Karpatka. Dalej kierujemy się szlakiem wzdłuż lasu, a następnie w dół w Dolinę Dzikiego Potoku po czym w górę zboczem czoła do zbiegu ze szlakiem żółtym. Dalej szlakiem żółtym do kaplicy Św. Anny.


zobacz także:


Chcesz uzyskać zniżki na noclegi, do pubów, do restauracji, na imprezy?
Dowiedz się więcej - zapisz się do naszego biuletynu!
Sprawdź pogodę w polskich górach - Sudety? Pieniny? Tatry? Beskidy? Kliknij!

Wiatr: km/h
Chciał(a)byś się dowiedzieć "gdzie-co" jest? Nie możesz gdzieś trafić? Skorzystaj z interaktywnej mapy na naszych stronach.