egory.pl
Karpacz - www.egory.pl Karpacz - www.egory.pl Szklarska Poręba - www.egory.pl Szklarska Poręba - www.egory.pl www.egory.pl Krynica - www.egory.pl Krynica - www.egory.pl Szczawnica - www.egory.pl Szczawnica - www.egory.pl Rabka - www.egory.pl Rabka - www.egory.pl Szczyrk - www.egory.pl Szczyrk - www.egory.pl Ustroń - www.egory.pl Ustroń - www.egory.pl Wisła - www.egory.pl Wisła - www.egory.pl Zakopane- www.egory.pl Zakopane - www.egory.pl

Dziś jest


SZLAKI TURYSTYCZNE:

Węgierska Górka - Glinne - Barania Góra
Idziemy szlakiem czerwonym około pięciu godzin. Zaczynamy przy stacji kolejowej. Ostro podchodzimy na grzbiet Glinnego. Ze szczytu obniżamy się w głęboką przełęcz, aby znów iść pod górę na Halę Radziechowską i Magurkę Radziechowską. Stąd wraz ze szlakiem zielonym skręcamy na zachód. Grzbietem idziemy aż na Baranią Górę.

Wisła Uzdrowisko - Soszów - Stożek
Najpierw idziemy szlakiem niebieskim, a następnie czerwonym. Czas przejścia ponad trzy godziny. Zaczynamy przy stacji kolejowej. Po wyjściu z miasta podchodzimy leśną ścieżką aż do osiedla Zawiść. Poprzez niewielkie obniżenie docieramy do schroniska pod Soszowem. Zmieniamy szlak na czerwony i po półtoragodzinnej wędrówce powinniśmy dojść do schroniska na Stożku.

Zwardoń - Barania Góra - Wisła
Szlak rozpoczyna się na stacji kolejowej. Trasa zajmie około sześciu godzin. Pierwsze podejście czeka nas tuż za Zwardoniem na Kiczorek. Wychodzimy na polanę skąd roztacza się efektowny widok na Ochodzitą i pasmo Baraniej Góry. Następnie dochodzimy na szczyt Sołowego Wierchu, z którego schodzimy do wsi Rupienki, mijamy drogę Istebna — Koniaków — Żywiec. Z tej części szlaku roztaczają się wspaniałe widoki, przede wszystkim na Sołowy, Rachowiec i grupę Wielkiej Raczy.

Przecinamy drogę i schodzimy na Przełęcz Koniakowską z osiedlem i kapliczką, po czym zaczynamy wspinaczkę na wznoszący się przed nami Tyniok (891 m. n. p. m.) Na sam szczyt nie wchodzimy, omijamy go, tak samo jak Gańczorkę. Kierujemy się na Karolówkę (931 m. n. p. m.). Skąd wraz ze szlakiem zielonym docieramy do schroniska na Przysłupie. Stąd od szczytu dzieli nas około godzina drogi. Barania Góra liczy sobie 1220 m. n. p. m. i jest drugim co do wysokości szczytem Beskidu Śląskiego. Znajduje się na nim rezerwat obejmujący obszar źródeł Wisły. Wszystkie potoki w rejonie góry są rezerwatem pstrąga.. W lesie baraniogórskim można spotkać szereg dorodnych świerków, a także grzyby, zerwy skalne oraz osuwiska. Z Baraniej Góry schodzimy do Wisły Czarne.






zobacz także:






Chcesz uzyskać zniżki na noclegi, do pubów, do restauracji, na imprezy?
Dowiedz się więcej - zapisz się do naszego biuletynu!
Sprawdź pogodę w polskich górach - Sudety? Pieniny? Tatry? Beskidy? Kliknij!

Wiatr: km/h
Chciał(a)byś się dowiedzieć "gdzie-co" jest? Nie możesz gdzieś trafić? Skorzystaj z interaktywnej mapy na naszych stronach.